Noslēdzies četru Eiropas vadošo universitāšu – Latvijas Universitātes (Latvija), Tartu Universitātes (Igaunija), Čehijas Dzīvības zinātņu universitātes Prāgā (Čehija) un Vīnes Noištates Lietišķo zinātņu universitātes (Austrija) – kopīgais Erasmus+ projekts “Green HExagon”. Šī unikālā iniciatīva ilgtspējīgo risinājumu virzienā, universitāšu studentiem, absolventiem, pētniekiem un darbiniekiem piedāvāja iesaistīties prasmju pilnveides un pirmsinkubācijas programmās.

"”Green HExagon” projekta panākumi skaidri parāda dalībnieku ieinteresētību un potenciālu ilgtspējīgu risinājumu veicināšanā. Ar 173 pieteikumiem, tostarp rekordlielu skaitu otrajā ciklā, esam izveidojuši unikālu platformu, kas dalībniekiem sniedz iespēju strādāt pie inovācijām zaļo tehnoloģiju jomā. Programmas Demo dienas, mentorprogrammas un praktiskās darbnīcas ne tikai stiprināja dalībnieku prasmes, bet arī veicināja uzņēmējdarbības attīstību. Mēs redzam reālus rezultātus – projekti, kā ‘Gutopia’, ‘Predictable Beekeeping’ un ‘MossHub’, ir skaidrs apliecinājums tam, cik nozīmīga ir pārrobežu sadarbība un dalībnieku vēlme radīt pozitīvas pārmaiņas Eiropā," uzver projekta vadītāja Liene Bērziņa.

Programma kopumā saņēma 173 pieteikumus - 67 pirmajā ciklā un rekordlielu skaitu- 106 pieteikumus programmas otrajā ciklā. Visi dalībnieki strādāja pie biznesa idejām par un ap zaļajām tehnoloģijām un ilgtspējīgiem risinājumiem, koncentrējoties uz sešām attīstības jomām: izaugsme, prasmes, sadarbība, uzņēmējdarbība, inovācijas un vide un klimats, noslēgumā prezentējot savas biznesa idejas katra cikla Demo dienā.

Programmas laikā dalībnieki piedalījās intensīvās mentorprogrammās, praktiskās darbnīcās un sadarbības sesijās, kas vērstas uz prasmēm, kas būtiskas jaunuzņēmumu dibināšanai. Būtiski “Green HExagon” programmas pasākumi ietvēra darbnīcas un vērtīgas, zināšanām bagātas trīs dienu uzņēmējdarbības nometnes - pirmajā ciklā Austrijā, Vīnē,  otrajā- Rīgā, Latvijā.

Pirmā cikla Demo diena notika 2023. gada 13. jūnijā, kur 15 starptautiski projekti sacentās par balvām un žūrijas atzinību. Topošie uzņēmēji starptautisko žūriju iepazīstināja ar saviem projektiem un sasniegumiem programmas laikā. Sīvā cīņā projekti- “Gutopia” (ilgtspējīgs augu bāzes bio-kefīrs) un “Predictable Beekeeping” (tehnoloģiskais atbalsts biškopjiem bišu populācijas samazināšanās novēršanai) - izpelnījās žūrijas vislielāko atzinību. Abi projekti ieguva attiecīgi 3000 un 2000 EUR savas uzņēmējdarbības tālākai attīstībai.

Otrā cikla Demo dienā, kas norisinājās 2024. gada jūnijā, īpaši izcēlās projekts “MossHub”, kas attīsta inovatīvo ideju brīvstāvošu stendu izvietošanu pilsētvidē gaisa kvalitātes uzlabošanai, kuru pamatā ir ekotehnoloģija, izmantojot sūnas kā gaisa filtru. Komanda ieguva 5000 EUR grantu.

Erasmus+ projekts “Green Hexagon” ir spēcīgs apliecinājums pārrobežu sadarbības ietekmei, kas veicina ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, paplašina dalībnieku prasmes un kontaktu tīklu, radot pamatu Eiropas mēroga inovācijām. Turklāt projekta dalībnieku vēlme turpināt iesākto pēc projekta noslēguma uzsver tā ilgstošo ietekmi un nozīmīgumu.

Projektā bija iekļauta arī “train-the-trainer” apmācību programma, kas bija paredzēta pasniedzēju un profesionāļu prasmju pilnveidei ilgtspējas jomā. Papildus tam, projekts akcentēja vietējo un reģionālo ekosistēmu sadarbības nozīmi, nodrošinot platformu dalībniekiem pieredzes un ideju apmaiņai, stratēģisko partnerību veidošanai un noturīgu atbalsta tīklu attīstībai, tādējādi stiprinot reģionālo sadarbību zaļo tehnoloģiju jomā.

Uzzināt vairāk par projektu: https://greenhexagon.eu/

Par projektu

Projekta aktivitātes tiek organizētas ar Eiropas Savienības Erasmus+ projekta "Uzņēmējdarbības mācību partnerības, lai veicinātu inovāciju un zaļo jaunuzņēmumu attīstību augstākajā izglītībā" atbalstu, projekta Nr. 2022-1-LV01-KA220-HED-000090176, LU reģistrācijas Nr. ZD2022/21385.

Programmu organizē četri partneri: Latvijas Universitāte (Biznesa inkubators), Tartu universitāte, Čehijas Dzīvības zinātņu universitāte Prāgā (biznesa inkubators "Point One"), Vīnes Noištates Lietišķo zinātņu universitāte (Startup centrs).

Šis projekts ir Eiropas Savienības finansēts. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.

Dalīties