29.oktobrī norisinājās programmas “STARTS BIZNESĀ” atklāšanas pasākums, kas pulcēja 15 jauno uzņēmēju komandas ar novatoriskām un daudzsološām biznesa idejām. Šajā programmā dalībnieki apgūs praktiskas iemaņas un zināšanas, kas palīdzēs viņiem attīstīt un īstenot savus projektus, savukārt vēl līdz 5. novembrim interesenti aicināti pieteikties programma aizpildot anketu: bit.ly/startsBiznesa

Programmas dalībnieku vidū ir komandas ar idejām, kas risina aktuālus vides un ilgtspējas jautājumus. Piemēram, “Speenrgy” strādā pie tīras enerģijas piegādes sistēmām elektriskajiem transportlīdzekļiem, savukārt komanda “Vēja ģeneratori privātmājām” piedāvā kompaktus un ilgtspējīgus vēja ģeneratorus mājsaimniecībām. Šādi projekti veicina gan videi draudzīgus enerģijas risinājumus, gan mudina uz ilgtspējīgu dzīvesveidu, kas pozitīvi ietekmēs gan vietējo kopienu, gan universitāti, veidojot to par videi draudzīgas uzņēmējdarbības centru.

Veselības un labsajūtas joma ir vēl viens nozīmīgs virziens. Komanda “AuraGlow” attīsta gaismas terapijas ierīci emocionālās stabilitātes uzlabošanai, kas būs īpaši noderīga cilvēkiem, kuri cieš no sezonālas afektīvās depresijas. “Pulseon” strādā pie ierīces galvassāpju mazināšanai, kas pielāgota ikdienas lietošanai, savukārt “BioMū” veido dabīgus kosmētikas produktus, izmantojot bioloģiski audzētus liellopu taukus, tādējādi piedāvājot alternatīvu bez ķīmiskām piedevām. Šādas idejas stiprina Latvijas Universitātes lomu inovāciju radīšanā veselības un labsajūtas jomā, kas var kļūt par būtisku universitātes devumu sabiedrības veselības uzlabošanā.

Pirmsinkubācijas programma sniedz iespēju studentiem un jaunajiem uzņēmējiem iegūt vērtīgas zināšanas un praktiskas prasmes biznesa attīstībā, kā arī paplašināt kontaktu tīklu, veidojot sadarbību ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem. Šajā uzsaukumā piedalās ne tikai Latvijas Universitātes studenti no Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes un Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātes, bet arī jaunie talanti no Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes, Ventspils Augstskolas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Amsterdamas Universitātes.

Programmas ietvaros komandas piedalīsies praktiskās nodarbībās par biznesa ideju attīstīšanu, piedalīsies individuālās mentoringa sesijās, kā arī regulāri saņems atgriezenisko saiti no pieredzējušiem nozares ekspertiem. Šis ceļš vedīs uz “Demo dienu” 19. decembrī, kur dalībniekiem būs iespēja prezentēt savas idejas žūrijai, kura izvērtēs katras komandas progresu un potenciālu. Labākās komandas turpinās attīstīt savas idejas programmas otrajā posmā.

Pievienojies un izmanto iespēju attīstīt savas uzņēmējdarbības prasmes Latvijas Universitātes inovāciju vidē! Jautājumu vai neskaidrību gadījumā, droši raksti uz biznesainkubators@lu.lv.

Share